OK

Aktualności

Nowy członek zespołu QSAr Lab
5 kwietnia 2018

Nowy członek zespołu QSAr Lab

Z przyjemnością ogłaszamy, iż do naszego zespołu dołączyła doktorantka, Anna Rybinska-Fryca, która będzie odpowiedzialna m.in za realizację projektu pn. PATROLS (H2020). Gratulacje!

Mr Anna Rybińska-Fryca: specjalista z zakresu analizy danych i chemometrii oraz komputerowego projektowania nowych, bezpiecznych substancji chemicznych. Doktorantka na Wydziale Chemii UG w Pracowni Chemometrii Środowiska w Instytucie Ochrony Środowiska i Zdrowia Człowieka. Autorka lub współautorka prac w zakresie chemii i ochrony środowiska opublikowanych w wiodących czasopismach naukowych, między innymi w Green Chemistry (IF = 8,3), Journal of Hazardous Materials (IF = 5,3); Journal of Molecular Liquids (IF = 3,18); współautorka dwóch rozdziałów w książkach oraz kilkunastu prezentacji ustnych i posterowych wygłoszonych na konferencjach krajowych i o zasięgu międzynarodowym. Brała lub bierze udział w realizacji dwóch grantów naukowych finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki. Posiada doświadczenie w stosowaniu metod chemometrycznych do analizy problemów badawczych oraz w zakresie metod ilościowego oraz jakościowego modelowania zależności pomiędzy strukturą chemiczną a aktywnością/właściwościami fizykochemicznymi QSAR/QSPR (ang. Quantitative/Qualitative Structure-Activity/Property Relationships). Obecnie praca badawcza związana jest z zastosowaniem metod statystyczno-chemometrycznych w projektowaniu bezpiecznych związków chemicznych (głównie cieczy jonowych) oraz układów fotokatalitycznych.

 
 

Ta strona korzysta z plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Czytaj więcej Zgoda