OK
Modelowanie komputerowe dla przyszłości bezpiecznej chemii
 

QSAR LAB

 

QSAR Lab jest spółką typu B+R, której siłą napędową jest wysoce wykwalifikowana kadra badawcza. Zespół QSAR Lab to specjaliści z zakresu komputerowego projektowania nowych, bezpiecznych substancji chemicznych, nanotechnologii, nanotoksykologii i statystyki chemicznej oraz chemometrii.

 

OCENIAMY

bezpieczeństwo substancji chemicznych i nanomateriałów

 

PROJEKTUJEMY

nowe substancje chemiczne i nanomateriały metodami komputerowymi

 

PRZEWIDUJEMY

właściwości fizykochemiczne i toksyczność chemikaliów i nanomateriałów

Metody komputerowe

 

PODSTAWOWE ZALETY METOD KOMPUTEROWYCH:

 

OSZCZĘDNOŚĆ

znaczne ograniczenie kosztów i czasu badań

 

WIĘKSZA EFEKTYWNOŚĆ

ponad 1000x większa efektywność w porównaniu z badaniami eksperymentalnymi

 

OCHRONA ZWIERZĄT

brak konieczności badań na zwierzętach laboratoryjnych 

 

Ocenę bezpieczeństwa nowoprojektowanych związków chemicznych prowadzimy zgodnie ze standardami prawa europejskiego określanymi przez m. in. Rozporządzenie REACH (1907/2006/WE) (2018/1881/UE), Rozporządzenie dotyczące produktów kosmetycznych (1223/2009/WE), Rozporządzenie dotyczącego środków ochrony roślin (1107/2009/WE)

Dzięki międzynarodowym projektom naukowym realizowanym we współpracy z partnerami z Europy, Ameryki Północnej i Azji nasi naukowcy uczestniczą w tworzeniu prawa oraz standardów badań dotyczących bezpieczeństwa chemicznego w Polsce, Europie i na Świecie.

Oferta

 

Zapraszamy do współpracy oferując możliwość wykonywania badań zleconych, a także wspólnej realizacji projektów naukowo-wdrożeniowych. Zakres oferowanych przez nas usług badawczych obejmuje wsparcie w projektowaniu nowych substancji chemicznych z wykorzystaniem metod komputerowych, analiza właściwości fizyko-chemicznych i toksyczności substancji metodami in silico oraz doradztwo w zakresie wykorzystania i bezpieczeństwa nanomateriałów.

Oferujemy również szkolenia w zakresie wykorzystania metod komputerowych w projektowaniu i ocenie ryzyka nowych związków chemicznych, zaawansowanych metod analizy i wizualizacji danych analitycznych oraz statystycznej obróbki danych

 

Aktualności

Spotkanie członków projektu RiskGONE i NanoSolveIT na Cyprze

W dniach 3-5 lipca w Limassol na Cyprze odbyło się drugie spotkanie członków projektu NanoSolveIT i RiskGone.

zobacz więcej

Konferencja ChemBiŚ w Gdańsku

W piątek 28 czerwca w Gdańsku odbyła się konferencja ChemBiŚ, której byliśmy głównym sponsorem.

zobacz więcej

Stypendium FNP START dla dr. Alicji Mikołajczyk

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej po raz 27 przyznała stypendia START dla najzdolniejszych młodych naukowców z całej Polski. W tym roku otrzymało je 100 młodych badaczy.

zobacz więcej

Kontakt

QSAR Lab sp. z o.o.
ul. Trzy Lipy 3
80-172 Gdańsk

+48 513 041 081

contact@qsarlab.com

Ta strona korzysta z plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania serwisu. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Czytaj więcej Zgoda