Nowy Projekt

Miło nam poinformować, że projekt „PeptAlm – platforma oparta o sztuczną inteligencję do badania interakcji peptyd-białko z wirtualnie generowanych bibliotek peptydów” otrzymał grant Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w konkursie Szybka Ścieżka. 

Całkowity budżet projektu to 5 697 197, 41 zł.

Projekt jest koordynowany przez QSAR Lab w partnerstwie z NanoExpo oraz Instytutem Biotechnologii i Medycyny Molekularnej. 

Celem projektu jest opracowanie produktu PeptAIm – unikalnej, opartej na sztucznej inteligencji, webowej platformy bioinformatycznej wspierającej projektowanie i opracowywanie molekularnych testów diagnostycznych. PeptAIm umożliwi użytkownikom selekcję odpowiednich ligandów-peptydów, charakteryzujących się najwyższym powinowactwem i dopasowaniem przestrzennym do docelowego białka-receptora. 

Platforma PeptAIm pomoże w opracowaniu nowych molekularnych testów diagnostycznych dla pojawiających się lub znanych chorób, takich jak COVID-19. Sercem platformy PeptAIm jest innowacyjny, eksperymentalnie zwalidowany algorytm, wspomagany zaawansowanymi metodami uczenia maszynowego (ML) i sztucznej inteligencji (AI).

Dziękujemy za docenienie naszego projektu i gratulujemy wszystkim wyróżnionym!

Ocena wniosków o dotacje w linku:
https://tiny.pl/r8vtn

Zostaw komentarz